در ابتدا ، مخرن آب GRP چیست ؟

مخزن جی آر پی

 

مخازن آب پانلی GRP ، از ترکیبات کامپوزیتی قالب گیری ورق با دستگاه های پرس هیدرولیکی گرم در دمای 150 درجه سانتیگراد بهمراه فشار تقریبی 2000 تن جهت استجکام بخشی به پانل ها ساخته می شوند .

استفاده از استیل ضد زنگ برای قطعات داخلی مخزن و فلزات آبکاری شده برای خارج از آن ، بیشترین مقاومت در برابر خوردگی را به نمایش می گذارد.
نصب سریع بدلیل ساختار پیج و مهره ای از قابل توجه ترین مزایای این نوع مخازن می باشد . ضمنا شکل و حجم مخازن به راحتی برای هر محلی و با هر آب و هوایی امکان پذیر است . استفاده از فضاهای غیرکاربردی در ساختمان و کارخاجات از قبیل پشت بام ، زیر رمپ پارکینگ برای تعبیه مخزن آب از دیگر مزایای مخازن پانلی GRP به حساب می آید .

 

آنالیز ساختاری پانل های GRP ساحل

مخرن GRP ساحل برای داشتن بالاترین سطح ایمنی با رعایت اصول بهینه سازی ، طراحی گردیده است . در صورتیکه پانل ها مقاوم باشند ، هزینه قطعات تقویتی مخزن می تواند کاهش یابد و بهترین نوع مخزن می تواند با هزینه ای اقتصادی ساخته شود .

مخزن جی آر پیمخزن جی آر پی

مخزن جی آر پی

مقایسه : مخزن پانلی ساحل با سایر مخازن

مخزن جی آر پی

ابعاد و اشکال پانل های grp ساحل

ساحل ، پانل های منحصر بفردی برای دیوار ، کف ، پارتیشن ،دریجه بازدید، فلنچ و تخلیه در نظر گرفته است.

مخزن جی آر پی

ایمنی فشار آب

در مخزن grp ساحل ، شکل محدب پانل هاب کف مانع از دفورمگی پانل ها در برابر فشار آب شده و در نتیجه فاصله ای میان پانل ها بوجود نمی آید تا باعث نشتی آب گردد ، لیکن در سایر مخازن فشار آب باعث از هم گسیختگی پانل ها و نشتی می شود .

مخزن جی آر پی

آب بندی

محل تماس پانل ها با نوار آب بندی که پس از تجارب و استفاده از تکنولوژی های مختلف به دست آمده آب بندی می شود . این نوار حتی در دمای بسیار پایین آب بند بودن و چسبندگی خود به پانل ها را حفظ می کند .
افزایش ضخامت پانل ها در محل تماس آنها بهمراه نوار آب بندی ، مخزن را در برابر هر گونه استرس محیطی مقاوم می سازد.خود عایق بودن نوار درزبندی امکان جداشدن پانل ها از همدیگر را غیر ممکن می سازد بنابراین حلوی هر گونه شنتی آب گرفته می شود .

مخزن جی آر پی

پایه بتنی و پایه فلزی

– مشتریان بایستی فونداسیونی بتنی با توجه به مشخضات مخزن و استحکام زمین محل نصب ، ایجاد نمایند .
– استحکام بتن فونداسیون بایستی حداقل 180kg/cm2 باشد.
– ضخاممت ملات روی فونداسیون باید کمتر از 20 میلیمتر باشد.

مخزن جی آر پی